» » Mała lekcja historii

Mała lekcja historii

wpis w: Zdjęcia i aktualności | 0

Mała lekcja historiiMusical „Panienka z okienka” przygotowały dla swoich rówieśników przedszkolaki z Przedszkola nr 27 w Gdańsku.

– Okazja jest wyjątkowa, bo nasze przedszkole obchodzi właśnie swoje 50-lecie – mówi Ewa Słomińska, dyrektor Przedszkola nr 27. – Zależało nam, by nie tylko nasze dzieci poznały i zapamiętały historię Gdańska. Ważne jest, by maluchy znały przeszłość miejsca, w którym żyją, poznawały tradycje, zwyczaje ówczesnych mieszkańców.

Dzieci i ich opiekunki wyśpiewały historię Hedwigi, symbolu Gdańska, w zabytkowej scenerii Dworu Artusa. Siedemnastowieczne stroje, rekwizyty, meble a także menuet, który zatańczyło ponad dwadzieścioro dzieci, wprowadziły blisko dwustu młodych widzów w atmosferę dawnych czasów.

Gazeta Wyborcza

Facebookgoogle_plus