» » Święto gdańskiego Przedszkola nr 27. Panienka z Okienka patronem maluchów

Święto gdańskiego Przedszkola nr 27. Panienka z Okienka patronem maluchów

wpis w: Zdjęcia i aktualności | 0

Panienka z Okienka patronem maluchówPrzedszkole nr 27 w Gdańsku przy ul. Bednarskiej od wczoraj nosi imię Panienki z Okienka. Akt nadania imienia słynnej bohaterki powieści autorstwa Deotymy wręczył Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta. Uroczystość odbyła się w Dworze Artusa.

– Jestem szczęśliwa, bo mamy teraz najbardziej gdańskie z gdańskich przedszkoli – powiedziała Ewa Słomińska, dyrektor przedszkola, odbierając dokument. – Zależy nam, by nasi wychowankowie wyrośli na wspaniałych gdańszczan, dumnych ze swojego miasta i znających jego dzieje. A Panienka z Okienka, choć to postać wymyślona, jest bardzo przez dzieci kochana.

Dzieci wraz z nauczycielami z Przedszkola nr 27 uczciły wczorajszy dzień, wystawiając w historycznych wnętrzach Dworu skróconą wersję „Panienki z okienka” (scenariusz i reżyseria Irena Jasman).

Aktorzy wystąpili w pięknych strojach, śpiewali piosenki i tańczyli. W rolach zakochanych – panny Hedwigi i porucznika floty jego królewskiej mości Kazimierza Koryta wystąpiły przedszkolaki. Hedwigę na premierze dla rodziców zagrała Ola Kowara, wczoraj Zuzia Kuklińska.

– Tremy nie miałem, bo wcześniej występowałem już w przedszkolnym przedstawieniu – powiedział nam Sebastian Torłop, czyli Kazimierz.

Z inicjatywą nadania przedszkolu imienia Panienki z Okienka wystąpiło Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, które od lat realizuje program edukacyjny dla najmłodszych zbudowany na opowieści o słynnej Panience.

Gazeta Wyborcza

Facebookgoogle_plus