» » Nasze przedszkolaki z wizytą u Panienki z Okienka w Dworze Artusa

Nasze przedszkolaki z wizytą u Panienki z Okienka w Dworze Artusa

paninka w dw art

12 września, w samo południe grupa starszaków zapukała do drzwi nowego pokoju Panienki z okienka w Dworze Artusa.

Panienka z okienka przywitała dzieci uśmiechem. Poprosiła o pomoc w sprzątaniu. Chyba nie spodziewała się takich gości – dzieci z gdańskiego przedszkola, które nosi jej imię. Maja i Julian wręczyli jej na przywitanie bukiecik kwiatów, a Pani Ewa, w imieniu całej społeczności przedszkola, wręczyła prezent: filiżankę ze spodkiem z bawarskiej porcelany.

collage

Straszaki udzielały wywiadów wszystkim dziennikarzom, którzy tam przybyli. Pytali, co im się tutaj podoba najbardziej?

Zdjęcia pokazują, że pierwsza wizyta u Panienki była interesująca i na pewno pierwsza! Nasza Gdańska Panienka po 300 latach doczekała się rekonstrukcji swojego pokoju.

collage1