» » Obchody Dnia Przedszkolaka w „Panience”

Obchody Dnia Przedszkolaka w „Panience”

baner - dzien przedszkolaka 15

Przedszkole uczestniczyło w projekcie Gdański Dzień Przedszkolaka: „ Hallo, jestem… jestem z Gdańska”.
W tym dniu Przedszkolaki bawiły się radośnie, malując farbami gigantyczne kamienie ogrodowe i puszczały bańki mydlane, które poleciały do Jana Heweliusza, Wielkiego Młyna i jeszcze dalej.
29 września, w samo południe, w ogrodzie Kościoła św. Katarzyny, dzieci słuchały specjalnego koncertu karillonowego. Nasze Przedszkolaki z łatwością rozpoznały melodie, a wyjątkowo pięknie brzmiała piosenka o Gdańsku: „Uliczki i kamieniczki”.
Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie edukacyjne kamieniczki, w których mogły rysować ich mieszkańców według własnego uznania. Oprócz rodzin, w kamieniczkach mogły zamieszkać ich przyjaciele: dzieci z przedszkola, kotki, misie i pieski.

collagedzienprzedszkolaka 15