» » Gdański Dzień Przedszkolaka 2016 z Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem na Bednarskiej

Wtorek 20 września był świątecznym dniem, bo Dzień Przedszkolaka w Gdańsku zdarza się jeden raz w roku. Od rana dzieci „podpisywały się”  – rysunkiem, sercem i kwiatkiem i własnym podpisem- na zbiorowej liście obecności. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się z udziałem Pana Prezydenta. Opowiedzieliśmy o sobie, o tym jak wspaniałe są nasze przedszkolaki i jacy szczęśliwi są nasi Rodzice, którzy codziennie oddają swoje dzieci pod naszą opiekę. Przedstawiliśmy idee projektu GDP 2016 ” Mój Dom – Miasto Gdańsk”
Dzieci zaprosiły Gościa na spacer po swoim mieście. Domy naszych przedszkolaków były otwarte. Miło było popatrzeć jak Pan Prezydent puka do drzwi i jest zapraszany do domów. W każdym domu odbywała się rozmowa.
Wszyscy czuliśmy, że Pan Prezydent świetnie radził sobie ze spontanicznością dzieci. Podkreślił w ten sposób ich ważność. Podkreślił również, że dzieciństwo wszystkich Przedszkolaków w Gdańsku jest priorytetem w Gdańsku. Potwierdził to swoją obecnością.